Koli Açma Makinesi Üreticisi

 

Üretimin son aşaması ambalajlama ve paketlemedir. Hazırlanan ürünlerin dağıtıma çıkabilmesi, nakliyesinin yapılabilmesi ve uygun olan ortamlarda dağılmadan muhafaza edilebilmesi için kolileme yapılmaktadır. Ürünlerin kolilemeye hazır oldukları anda koli açma makinesi üreticisi tarafından hazırlanmış olan makinelere ihtiyacı vardır. İnsan gücüne gerek kalmaksızın bu makineler sayesinde ürünlerin koli içine hızlı bir şekilde dolumu sağlanacaktır. Şayet koli açma makinesi üreticisi aracılığı ile imal edilen makinelere sahip olunmaz ise bu kolilerin hazırlanması ve ürün dolumu için açılması amacı ile personele ihtiyaç duyulacaktır. Bu da firmalar için maliyet anlamına gelir. Çalışanların sigortası ve maaşlarını ödemek yerine alacağınız makineler hem işlerin kusursuz bir şekilde yürümesine sahip olur, hem de sizleri büyük masraflardan kurtarır.

Koli açma makinesi üreticisi tarafından üretilen makineler son teknolojidir. Dolum için kolileri uygun duruma hazırlayan bu makinelerin işletmelere sağladıkları pek çok fayda bulunur. Koli yapma ve koli kapatma, koli bantlama gibi makineler ile uyumlu bir şekilde çalışan bu makinelerin hat ve standart hız kapasiteleri bulunmaktadır. Ayrıca koli açma makinesi üreticisi tarafından imal edilen makineler manuel olduğu gibi robotlu bir şekilde de dolum sağlamaktadır. Dakikada 20 koli açma özelliğine sahip olan bu makineler ile etkili bir şekilde dolum sağlanır ve seri üretim yapılabilir.

Koli Açma Makinesi Çalışma Prensibi

Koli açma makinesi üreticisi firma olarak teknolojik ve üstün özelliklere sahip olan makineler hazırlıyoruz.

  • Sistemde bir koli organize yer alır. Boş koliler bu organize yerleştirilir.
  • Vakum vantuzları sayesinde koliler açarak çekilir.
  • Kolinin açılması sonrasında sistem yardımı ile kapanma ve sonrasında bantlama sağlanır.
  • Alt ve yan kapakların birleştirilmesi sonrasında banttan koliler devam eder.
  • Makineden çıkan koli daha sonra koli kapatma makinesine gönderilir.

Koli açma makinesi üreticisi tarafından hazırlanan makinelerin özellikleri birbirinden farklıdır. Fakat çalışma prensibi genel olarak aynıdır. Koli organizeri üzerinde yaklaşık 150 kolilik alan bulunur. Açma hızı makine çeşitlerine göre farklılık gösterir. Bununla birlikte yapıştırma sistemlerinde bant kullanılır. Ara yüzü dokunmatik panel olabileceği gibi koli ebatının ayarlanması noktasında manuel olan makineler de bulunmaktadır.

Yorum yap

E-postanız 3. kişilerle paylaşılmaz