Otomatik Paletleme Makinalarının Avantajları

Otomatik paletleme makinaları gelişen teknoloji ve sanayi ile birlikte artık her üretim firmasında kullanılmaktadır. İnsan gücü ile oldukça fazla zaman alan işlemler otomatik paletleme makinaları ile kısa sürede kolay bir biçimde kaliteli olarak yapılabilmektedir. Paletleme makinaları kullanılarak yapılan paletleme işlemi, üretilmiş ürünlerin ahşap, metal, mukavva veya plastik malzemelerden yapılmış ve üzerine ürün konulduktan sonra transpalet, istif makinesi, forklift, vb. taşıma cihazları ile taşınmasının sağlanması işlemidir. Oldukça fazla avantajı olan bu makineler firmamız tarafından satışa sunulmaktadır.

Paletleme Makinalarının İşlev Süreci

Üretimi yapılan ürünler, büyüklüklerine göre ambalaj içinde iken palete konulabileceği gibi ikincil ve üçüncül ambalajlamadan sonra da palete konulabilmektedir.

  • Yağ tenekesi
  • Galon ölçekli boya ambalajları
  • Çimento, yapı kimyasalı
  • Gübre çuvalı

Gibi ürünler direkt olarak birincil ambalaj halinde palete konulan ürünlere örnek olarak gösterilebilir. İçme suyu, madeni veya bitkisel yağ, salça kolileri, deterjan kolileri, tuvalet kağıdı, peçete kolileri, bisküvi veya çikolata kolileri gibi ürünler de ikincil veya üçüncül ambalaja girdikten sonra palete konulan ürünlerdir. Paletleme makinası kullanmak her işlemin hızlı yapılmasını sağlar.

Paletler, plastikten, mukavvadan, ahşaptan mamul paletler olarak çeşitlendirilebilir. Bunun yanı sıra palet maliyetini yüksek oranda azaltmak için özel yapılmış kopma mukavemeti fazla olan selülozdan mamul  düz kağıt gibi malzemeler olarak da çeşitlendirilir.

Paletler aşağıdaki gibi ayrılmaktadır;

  • Euro palet olarak adlandırılan 80x120x15 cm ebatlarındaki paletler
  • British palet olarak adlandırılan 100x120x15 cm ebatlarındaki paletler
  • Dusseldorf palet olarak adlandırılan 80x60x15 cm ebatlarındaki paletler
  • Uygulama ve ürüne göre değişebilen 110x110x15, 120x120x15, 110x120x15 cm gibi ebatlardaki paletler

Paletleme Makinası Fiyatları

 Paletleme makinası fiyatları firmadan firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Firma olarak makinalarımızın her biri son teknoloji makinalardır. Otomatiklik düzeyleri son düzeydir ve kolaylıkla kullanılabilir.

Fiyatlarımızın paletleme makinası piyasasına göre değişse de hem kaliteli hem de uygun fiyatlı makine satışımız ile  kaliteli paletleme makinası edinebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz : Aseptik Dolum

Yorum yap

E-postanız 3. kişilerle paylaşılmaz