Palet Çemberleme Nedir?

Ürünlerin paketlenmesinin bitmesi sonrasında depolarda dağılmadan tutulması ve kolay bir şekilde nakliyesinin sağlanması amacı ile palet çemberleme makineler imal edilmiştir. Peki palet çemberleme nedir , ne işe yarar? Polyester, çelik gibi farklı maddelerden imal edilen ve genelde şerit şeklinde olan çemberler bulunmaktadır. Bunlar depolama, nakliye gibi aşamalarda ürünlerin dağılmadan bir arada tutulmasına yardımcı olmaktadır. Kasalara, paletlere, açık kasa araçlara ve römorklara bu sayede yükleri yerleştirebilir ve aynı zamanda düşmesini engelleyebilirsiniz. Palet çemberleme nedir  sorusunun cevabı merak edilirken aynı zamanda bu çemberlerin faydaları da saymakla bitmiyor. Kolilerin hasar görmesi bu şekilde önlenirken kayıp ürünler de olmadığından dolayı tasarruf sağlanıyor. Koli içinde bulunan ürünler korunurken aynı zamanda yerden de tasarruf sağlanmış oluyor.

Palet Çemberlemede Kullanılan Çember Çeşitleri

Palet çemberleme nedir sorusunun cevabını verdikten sonra çember çeşitlerinden söz edebiliriz. Bu çemberler piyasada farklı ham maddelerden imal edilmiş şekilde bulunmaktadır. Sanayi ve endüstride en çok polyester ve çelik versiyonlarının kullanıldığını belirtmek gerekiyor. Ağır yüklerin kaldırılması için çelik olan çemberler son derece dayanıklı olmakla birlikte polyester olanların da daha fazla ekonomik olduğunu belirtmek gerekiyor. Palet çemberleme nedir sorusunun cevabı sayesinde sektörde tasarruf sağlanırken ürünlerin nakliyesi de kolayca yapılıyor. Soğuk odalar, kağıt nakliyesi gibi farklı alanlar için kullanımı uygun olan bu çemberler de pek çok avantaj sunuyor.

Palet Çemberlemenin Sağladığı Avantajlar

Palet çemberleme nedir sorusunun cevabını verdikten sonra biraz da avantajlardan söz etmek gerekiyor.

  • Çemberleme ile birlikte ürünlerde hasar oluşumunun önüne geçiliyor.
  • Transfer esnasında ürünlerde dağılma ve yıkılma meydana gelmiyor.
  • Depolama alanlarından tasarruf sağlanıyor.
  • Depolama ve taşıma konusunda hız sağlanıyor.
  • Güvenlik ve sağlamlık üst düzeye çıkarılıyor.
  • Maliyetlerde azalma meydana gelebiliyor.
  • Performansta artış söz konusu olabiliyor.
  • Ürünler depolama ve nakliye esnasında devrilme riski olmadığından dolayı iş güvenliği sağlıyor.

Tüm bu avantajları ile palet çemberleme nedir ne gibi yararları vardır ve ne işe yarar sorularının cevaplarını verdik. İş gücünden ve çeşitli maliyetlerden tasarruf sağlayan çemberleme makineler ile sizler de pek çok avantaj elde edebilirsiniz.

Yorum yap

E-postanız 3. kişilerle paylaşılmaz