Palet Sarma Makinesi Avantajları

Palet streçleme robotu paketleme sektöründe kullanılan ekipmanlardan bir tanesidir. Özellikle seri üretim yapan ve paketleme ihtiyacının fazla olduğu firmalar tarafından bu ekipmanın satın alınmasının sağladığı pek çok avantaj da bulunmaktadır. Palet sarma makinesi avantajları da bu sebeple oldukça fazladır. Mekanik makineler bir personel yardımı ile kullanılsa da tam otomatik palet sarma makinesi otomasyon programları vasıtası ile çalışmaktadır. Bu sebeple hatasız bir paketleme süresi sürdürülür.

Palet sarma makinesi avantajları arasında sayılabilecek bir husus makinenin kolayca streç ve çemberleme işlevi yapmasıdır. Bu sayede gönderime hazır olan ürünler kolay bir şekilde istiflenmiş olacaktır. Yani istiflenme kolay olacak ve ürünler az yer kaplayacaktır.

Palet sarma makinesi avantajları arasında sayılabilecek bir diğer husus insan gücünden tasarruftur. Özellikle üretimi az olan ve paketlemeye ihtiyaç duymayan firmaların bu tarz makineleri satın alması bir maliyet anlamına gelecekken, bu oranın çok olduğu işletmelerde ise her anlamda tasarruf söz konusudur. Palet sarma için bir personele ihtiyaç yoktur. Bu da işletme açısından bir gider kaleminin eksilmesi anlamına gelecektir. Makine de kısa zaman içerisinde zaten kendini amorti edecektir. Personel çalıştırmak çok maliyetli olacaktır. Bunun yanı sıra insan eli ile yapılan işler hem kusurlu hem de süre olarak uzun olur. Ayrıca strecin yanlış sarılması sonucunda görüntü olarak da estetik açıdan hoş bir görüntü olmayacaktır.

Streç Sarma

Streç sarma aparatı sayesinde aynı zamanda depolama anlamında da tasarruf sağlanacaktır. Palet sarma makinesi avantajları arasında sayılabilecek diğer bir husus yapılan sarma işlemi sonrasında ürünlerin derli toplu olması ve istiflemede sorun yaşanmamasıdır. Bu da depoda ürünlerin az yer kaplamasını sağlayacaktır. Palet streçleme robotu çalışma alanlarından bu sayede tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca ürünler bu sayede sağlamlık kazanacaktır. Çünkü ürünler bir arada sıkı bir şekilde tutulduğunda mukavemetleri de fazla olacaktır. Bu sayede malzeme maliyetlerinden de kurtulmuş olursunuz. Özellikle kırılma riski olan ürünlerde bu durum çok fazla avantaj sağlayacaktır.

Palet sarma makinesi avantajları arasında sayılabilecek bir diğer husus nakliye masraflarından tasarruf sağlanmasıdır. Ürünler bir arada tutulacağından nasıl ki depolamadan tasarruf sağlanıyor, nakliyede de bu sayede ürünler daha az yer tutacaktır. 3 tır şeklinde gönderilebilecek ürünler, palet sarma makinesi yardımı ile tek bir tır ile gönderilebilecektir. Bu da nakliye masraflarını en aza indirecektir. Ayrıca tır içine ürünler daha düzenli bir şekilde yerleştirilecektir. Firmaların kar elde etmesi, bu gider kalemlerinden tasarruf etmekle mümkündür. Bu makineler sayesinde aslında pek çok noktadan tasarruf sağlanmış olurken, palet sarma makinesi ihtiyaçlarınıza karşı tercih edilebilecek en pratik ve ekonomik seçenektir. Makinenin fiyatları sizlere pahalı gelse de aslında nakliye masraflarından da tasarruf ederek makinenin fiyatını kısa zaman içerisinde çıkarabilirsiniz.

Streçleme Robotu

Palet streçleme robotu sayesinde aynı zamanda, zamandan da tasarruf sağlanmaktadır. Çünkü çalışanların çok uzun sürelerde saracakları streç, makineler sayesinde kısa zamanda sarılmaktadır. Çalışan personellerin saatte 10 adet sarma işlemi yapılacağı göz önünde bulundurulursa makineler sayesinde bu oran 5-6 katına çıkacaktır. Personel giderlerinden tasarruf etmenizin yanında aynı zamanda bu sayede zamandan da tasarruf sağlarsınız ve işleriniz ivedilikle devam eder. Palet sarma makinesi avantajları arasında yatırım maliyetlerini de saymak mümkündür. Makinelerin fiyatları çok yüksek olmadığından dolayı bu durum firmalar açısından bir kayıp olarak değerlendirilmeyecektir. Bu makineler iş güvenliği bakımından da avantaj sağlayacaktır. Çünkü sarma, germe ve kesme işlemleri sırasında personellerin faaliyet göstermesi halinde iş kazaları meydana gelebilir. Ancak bu işlemlerin hepsini makine yapacağından dolayı herhangi bir iş kazası da ortaya çıkmaz.

Palet Sarma Makinesi Germe Kuvveti

Palet sarma makinesi avantajları arasında sayılabilecek bir diğer husus makinenin ön gerdirme yapması ve istenilen tonajları sarabilmesidir. Otomasyon programları vasıtası ile yapılan sarma işlemlerinde personel streci yeterince geremeyeceğinden sonradan açılma ve ürünlerin düşmesi gibi durumlar görülebilir. Fakat makinelerin germe kuvveti daha fazla olacaktır. Özel imalat yapılabilmesinin yanı sıra aynı zamanda makine üstten de baskı vermektedir. Ayrıca çok fazla makine çeşidi olduğundan dolayı her firma ihtiyaçları ve bütçesi doğrultusunda ürün satın alabilir. İsterseniz otomatik, isterseniz yarı otomatik, isterseniz de tam otomatik makineler ile bu işlemleri kolayca yapabilir ve her anlamda tasarruf sağlayabilirsiniz.

 

İncelemek isteyebilirsiniz : Palet Bozma (Depaletizör)

atlanta palet sarma makinesi

atlanta palet sarma makinesi

Yorum yap

E-postanız 3. kişilerle paylaşılmaz