Robotlu paletleme nedir?

 

Robotlu paletleme tüm paketlemelerin robot ile kolay bir biçimde gerçekleştirilmesidir. Paketlemede insan gücüne gerek duyulduğu zaman hem zamandan hem de efordan kaybedilmektedir. Yeni nesil robotlu paketlemeler hiçbir şekilde insan gücüne ihtiyaç duymamaktalardır. Paketleyici robot, fabrikalarda ürün paketleme kısmında oldukça fazla kullanılan bir makinadır. Bu makinanın asıl amacı genel olarak paketleme işlemlerinde ürüne herhangi bir zarar vermeyerek yani olan biçimini her anlamda koruyarak paletleme robotu ile işlemi gerçekleştirmektir.

Neden robotlu paletlemeyi tercih etmeliyim?

Günümüzde fabrikalar oldukça yoğun çalışmaktadırlar. Bu nedenden dolayı fabrika içerisinde zamanı verimli kullanmak oldukça önemlidir. Bunun için de neredeyse her alanda zamandan tasarruf etmeyi sağlayan otomatik veya yarı otomatik robot ve makineler kullanılmaktadır. Makinanın yaptığı işlemleri el ile ve insan gücü ile yapmak hem vakit hem de efor açısından oldukça zordur. Makinaların bu konuda oldukça yüksek avantajları vardır. Robotlu paletleme avantajları oldukça fazladır fakat başlıca;

  • Zamandan tasarruf etmek.
  • Maliyeti düşürmek.
  • Efor sarf etmeden çok sayıda işlemi gerçekleştirmek.

Paletleme robotu fiyatları

Paletleme robotu fiyatları genel olarak firmadan firmaya göre değişkenlik arz edebilecek bir durumdur. Bu nedenle robot edinmeden öncesinde genel olarak geniş çaplı araştırmalar yapmanız önerilmektedir. Geniş çaplı araştırmalarınız sonucunda iyi bir robota kolay bir biçimde sahip olabilir ve robotunuz ile robotlu paketleme kolaylığına sahip olabilirsiniz.

Tüm ürünlerimiz oldukça kaliteli ve son teknolojidir, dolayısıyla bizleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Paketleme robotu seçerken dikkat etmeniz gereken bir çok husus vardır. Bunlardan bir tanesi seçtiğiniz robotun kaliteli olup olmadığıdır.

Genel olarak bu tür paletleme robotu maddi açıdan yüksek değerde olduğu için kalitesiz bir robotun bozulması ve kısa zamanda işlevini yitirmesi görülebilecek bir durumdur. Bu durumda yeni bir robota ihtiyacınız olacağı için maddi açıdan cebinize zarar verecek bir durumdur. Bunu düşünerek kaliteli bir robot seçmeniz maddi açıdan daha olumlu ve doğru bir yaklaşım biçimi olacaktır.

İlginizi çekebilir : Stretch Hood Sistemleri

Related Posts
Aseptik Dolum
Palet Giydirme
Yorum yap

E-postanız 3. kişilerle paylaşılmaz