Stretch Hood Sistemleri

Stretch hood sistemleri gelişen paketleme anlayışının en önemli malzemelerinden bir tanesidir. Ambalaj ve paketlemenin önemi oldukça büyüktür. İyi ve doğru paketleme her zaman için paketlenen ürünlerin kalitesini yükseltmenin yanı sıra onları güvenli bir hale getirir. Paketleme anlayışı günümüzde artık daha fazla modernleşmiş ve gelişmiştir. Öyle ki artık çoğu paketleme işlemi insan gücüne ihtiyaç duyulmadan makineler ile gerçekleştirilmektedir. Stretch hood da modernleşmiş paketleme sistemlerinin en kullanışlı ve en gerekli sistemlerindendir.

Paketleme hususu makinelerle kolayca sağlanabiliyor iken bir diğer önemli husus ise makinelerin içlerinde kullanılan malzemelerin sağlamlığıdır. Sağlam olmayan ve kaliteli ürünler kullanılmayan paketlemeler daha sonrasında büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Stretch Hood Nedir?

Stretch hood sistemleri, rulo halinde bir ucunda mühürlenmiş bir film tüpü olan, içeriği palete sabitlemek için kullanılan bir paket sistemidir. Günümüzde başta paketleme fabrikaları olmak üzere bir çok alanda da aktif bir biçimde kullanılmaktadır. Film uygun uzunlukta kesilerek, üst ucu ısıyla izole edilmekte ve dört parmak üzerine toplanmaktadır. Bu parmaklar, film boyutları yük boyutlarından biraz daha büyük olana dek filmi yatay (çapraz) yönde uzatır, daha sonra uzatılmış filmi palet üzerine aşağı çekerek giydirmektedir. Bu şekilde paketleme sistemlerinde hem ekonomik açıdan olumluluğu hem de kolaylığı sağlamaktadır.

Neden Stretch Hood Sistemleri ?

  • Kullanılan şeffaf film, ürününüzün gösterilmesini ve barkodun film arkasından kolay bir biçimde taranabilmesini sağlar.
  • Dış alanlarda saklamaya yönelik hava şartlarına uygun koruma sağlar.
  • Maaliyeti kalitesine göre düşüktür.
  • Paletleri sarmak için en kolay çözümdür.

Bu ve bunun gibi bir çok olumlu yönü bulunan stretch hood sistemleri her zaman birinci tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalite ve maliyet düşüklüğü maalesef her zaman kolay bulunan bir durum değildir. Bu nedenden dolayı eğer kaliteli ve maliyet olarak düşük bir paketleme hizmeti için stretch hood sistemlerini tercih edebilirsiniz. Firmamız, bu konuda da önde gelen firmalardan bir tanesi olup, kaliteyi esas almaktadır.

stretch hood sistemleri

stretch hood sistemleri

Yorum yap

E-postanız 3. kişilerle paylaşılmaz