Tam otomatik palet sarma makinası

Tam Otomatik Palet Sarma Makinası

Bildiğimiz üzere üretilmiş ve sevkiyata hazır bir halde bekleyen paletlerin üzerinde ki ürünlerin palet üzerinden düşmeden, tam otomatik palet sarma makinası ile devrilmeden veya herhangi bir kazaya maruz kalmadan sevk edilmesi ve sağlam bir şekilde gideceği yere ulaştırılması oldukça önemli bir konudur. palet üzerinde ki ürünlerin tip, cins, ağırlık ve diğer özelliklerine uygun göre sarım ve paletleme işlemlerini yapmak dikkat edilmesi gereken püf noktalardan sadece biridir. İş yeri sahipleri için genel olarak tercih edilmekte olan tam otomatik çok daha kullanışlı olan ayarlardan sadece biridir.

Palet sarma makinaları kaça ayrılır?

Aslına bakılırsa bunun bir sınırlaması olmasa da genel olarak palet sarma makinaları üçe ayrılarak karşımıza çıkmaktadır. İsterseniz bu üçüne hep birlikte göz atalım;

-Manuel palet sarma makinası

-Yarı otomatik palet sarma makinası

Tam otomatik palet sarma makinası

Palet sarma makinalarının genel bilgileri

Manuel palet sarma makinası: Bu işlemde palet veya ürünün etrafına streç sarma işlemi personel tarafından işleme sunulmaktadır. Ve bu duruma da manuel palet sarma adı verilir. Palet adedinin çok fazla olduğu durumlarda personel zaman içinde yorulacağı için bu durum paletleme işlemlerini oldukça olumsuz olarak etkilemektedir.

Palet yüksekliğinin fazla olduğu durumlarda da personel personel üst kısma ulaşma da zorluk yaşayacağı için üst kısım yeteri kadar sarılmamaktadır. Ve paletin sağlıklı bir şekilde sarılması oldukça güç bir durumdur.

Manuel palet sarma makinası ne yazık ki bazı durumlarda yetersiz kaldığından dolayı tercih edilirlik ne kadar fazla olsa da çoğu iş yeri sahibi otomatik palet sarma makinasını tercih etmektedir. Bunların yanı sıra palet sarma makinası tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi olan tercih edeceğiniz palet sarma makinasının kalite bakımından yüksek olması gereklidir. Bunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu tam otomatik palet sarma makinası tercih ederken hizmetini alacağınız firmanın kalite bakımından yüksek olması gereklidir. Aksi takdirde verilen miktar sizleri olumsuz etkileyecektir. Detaylı bilgi soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Tıklayınız Palet Sarma Makinaları

 

palet sarma makinası

Yorum yap

E-postanız 3. kişilerle paylaşılmaz